labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Dolly Vajina Estetiği

labioplasti.com.tr sitesi hibrit labioplasti sayfası tema görseli
  • 06/02/2022

Dolly Vajina

Genital bölgenin ince ayrıntılarının görülmediği, dış dudakların iç dudakları neredeyse tamamen örtmüş olduğu genital bölge görünümüne Dolly Vajina adı verilmektedir. Dolly Vajina görünümüne sahip bir vulvada, iki dış dudak arasındaki çizgiye Venüs Yarığı adı verilmektedir.

Dolly Vajina Estetiği Nedir?

İç dudaklar yapısal olarak uygunsa labioplasti ameliyatı hastanın istekleri doğrultusunda kişiselleştirilebilir. Elde edilen son görüntüye göre yapılan ameliyatlar kişiselleştirilmiş ve yeni terimler kullanılmaya başlanmıştır. Dolly vajina, oyuncak bebek vajina estetiği, dolly labioplasti terimleri oyuncak bebeklerin  dışarıdan belirgin olmayan genital bölge görüntüsü sebebi ile kullanılmaktadır. Bu ameliyat tekniği yaklaşık 15 yıldır, dünyaca ünlü bir oyuncak bebek firmasının markası ile özdeşleşmişti ancak firma, marka haklarını ve marka imajını koruma amacı ile tüm dünyada bu terime karşı hukuk mücadelesi başlattı. Bu nedenle bu tekniğin adı Dolly Vajina olarak değiştirildi. 

Dolly Vajina Görünümü Nasıldır?

Dolly vajina görünümünde iç dudaklar neredeyse yoktur, ya da dış dudakların altında kalır ve görülmez. Dış dudaklar iç dudakların üzerini tamamen örter.

Dolly Vajina Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dolly vajina estetiği ameliyatına labioplasti ile başlıyoruz. İç dudakları mümkün olduğu kadar küçültüyoruz. Ardından klitoris üzerindeki cilt dokusu mümkün olduğu kadar azaltıyoruz ve küçültülmüş olan iç dudağın konturu ile uyumlu olmasını sağlıyoruz. Dolly vajina estetiği yapılacaksa mutlak surette klitoris estetiği de yapmak gerekir. Aksi takdirde iç dudaklar fazlasıyla küçülürse klitoris göreceli olarak büyük kalır ve istenmeyen bir görüntü ortaya çıkabilir. Dolly vajina estetiği ameliyatı yapacak olan doktorun klitoris bölgesi konusunda da deneyimli olması çok önemlidir. İç dudaklar birbirinden ayrık yapıda ise. Bacaklar açık pozisyonunda vajina girişi net bir şekilde izleniyor ise perine bölgesine müdahale edilerek iç dudaklar birbirine yaklaştırmak gerekir.

barbie vajina estetiği görseli

Dolly labioplasti yapılacaksa kesinlikle klitoris estetiği de yapmak gerekir. Aksi takdirde iç dudaklar fazlasıyla küçüldüğü için klitoris göreceli olarak büyük gözükebilir. Bu nedenle Dolly Vajina estetiği yapabilmek için klitoris estetiği konusunda da deneyimli olmak gerekir.  

Dolly Vajina Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Dolly vajina estetiği vücut ağırlığı açısından aşırı zayıf olmayan herkese uygulanabilir. Dolly vajina görünümü özellikle genç kızlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Dolly Vajina Estetiği Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Dolly vajina estetiği standart labioplasti şeklinde fiyatlandırılır. Ameliyata klitoris bölgesi estetiğinin eklenmesi fiyatı değiştirmez. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği sitemizde fiyat bilgisi paylaşamamaktayız. Fiyat bilgilerimizi gizli tutmayız. Dolly vajina estetiği ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak isteyen hastalarımız aşağıdaki formu doldurabilir, ya da 0 212 728 63 61 numaralı telefondan direkt bizlere ulaşabilirsiniz.

Hibrit Labioplasti

Dış dudakların arasında az da olsa iç dudakların görünmesi amacı ile uyguladığımız labioplasti ameliyatını hibrit labioplasti olarak adlandırıyoruz.

Hibrit Labioplasti Görünümü Nasıldır?

Bu görüntüde iç dudaklar dış dudakların arasında şerit şeklinde uzanır. İç dudaklar mümkün olduğu kadar incedir. Dış dudaklar tamamen birleşik olduğunda bile iç dudaklar az miktarda gözlenir.

Hibrit labioplasti görseli

Yukarıdaki resimde hibrit labioplasti hedeflenmiş ve ameliyat üzerinden 2 ay geçmiş bir hastayı görmektesiniz.

Hibrit Labioplasti Nasıl Yapılır?

Hibrit labioplasti standart bir labioplasti operasyonu ile başlar. İç dudaklar makul bir şekilde küçültülür ve kesinlikle tamamen alınmaz. Hibrit labioplasti yönteminde klitoris estetiği yapmak şart değildir. Hastanın klitoris yapısı çok belirgin değilse, iç dudaklar küçüldükten sonra klitoris göze batmıyorsa klitorise müdahalede bulunulmaz. İç dudaklar birbirinden ayrık yapıda ise. Bacaklar açık pozisyonunda vajina girişi net bir şekilde izleniyor ise perine bölgesine müdahale edilerek iç dudaklar birbirine yaklaştırılabilir.

Hibrit Labioplasti Kimlere Yapılır?

Hibrit labioplasti aşırı kilolu olmayan bütün hastalara uygulanabilir. Doğal görünümden yana olan orta yaşlı hastalarımız tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Genital bölgenin anatomik yapısı, vücut yapısı, daha önceki doğumlarda meydana gelen yırtıklar gibi faktörler Dolly Vajina Estetiği ya da Hibrit Labioplasti seçiminde önemlidir. Tercih yaparken kişisel özellikleri de göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Hangi görüntünün size uygun olacağını doktorunuz ile birlikte karar vermelisiniz.

Kilolu hastalarda iç dudakları az miktarda küçültsek de dış dudaklar iç dudakların üzerini örtebilir ve dolly görünümü ortaya çıkabilir.

Hibrit labioplastide iç dudaklar daha kontrollü olarak küçültülür. Anatomik olarak daha doğal görüntü hedefliyorsak hibrit labioplasti görüntüsünü tercih ediyoruz. 

Hibrit Labioplasti Fiyatı Nedir?

Hibrit labioplasti fiyatı standart labioplasti fiyatlandırması şeklinde yapılır. Klitoris bölgesine müdahale edilip edilmemesi fiyatı değiştirmez. Vajina girişini kapatmak için perine bölgesine müdahale etmek gerekirse bu işlem de ayrıca fiyatlandırılmaz. Labioplasti için sizlere vereceğimiz fiyat paket fiyattır. Bu fiyata, ameliyat öncesi yapılması gerekli tahliller, hastane yatış ücreti, refakatçi ücreti, ameliyat ücreti, ameliyattan sonraki 2 ay süre ile kontrol muayeneleriniz dahildir. Taburcu olduktan sonra kullanmanız gereken ilaçlar ücrete dahil değildir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği sitede fiyat bilgisi paylaşamamaktayız. Fiyat bilgilerimizi gizli değildir. Hibrit labioplasti fiyatı hakkında bilgi almak isteyen hastalarımız aşağıdaki formu doldurabilir, ya da 0 212 728 63 61 numaralı telefondan direkt bizlere ulaşabilirsiniz.ğin ismi

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  • ESER AĞAR, 16/05/2022 @ 15:52 Cevap Yaz

    Mail ile bilgi verildi. Saygılar..

  • Dr. Eser Ağar, 19/09/2022 @ 11:40 Cevap Yaz

    Merhaba, 02127286361 numaralı telefondan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir