labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu
labioplasti ev süreci tema görseli
  • 06/02/2022

Eve gider gitmez banyoya girebilirsiniz. Ayakta duş şeklinde banyo yapınız, küvet doldurup içine girmeyiniz. İç dudaklar ve ameliyat bölgesi ıslanabilir, önemli değil. Banyodan çıktıktan sonra labioplasti bölgesini havlu ile sıyırmadan, sürtmeden sadece dokunarak kurutunuz. Ardından bir pamuğa batikon döküp yine dokunma şeklinde batikonu genital bölgeye uygulayınız. Batikon kuruduktan sonra pamuklu, dantelsiz, düz bir iç çamaşırı giyebilirsiniz. İç çamaşırı giymek zorunda da değilsiniz. Dikişlerin hava almasını, kuru ve temiz olmasını tercih ederiz. Bu şartları nasıl sağlayabiliyorsanız o şekilde yapınız.

Buz uygulamasına 2 gün devam ediniz. Buz kalıbını bir havluya sarıp 10 dakika uygulamak, ardından 1 saat ara verip tekrar 10 dakika uygulamak şeklinde mümkün olduğu kadar yapabilirsiniz.

İdrar yaptıktan sonra tuvalet kâğıdı ile sürtmeden sıyırmadan dokunarak genital bölgenin kurumasını sağlayın. Ardından aynı şekilde batikonu uygulayabilirsiniz.

İstediğiniz yiyip içebilirsiniz. Fazla sigara yara iyileşmesini kötü etkiler, evdesiniz diye aşırı sigara içmeyiniz. Bu sürecin 3-4 gün sürmesi yeterli olacaktır. Sonraki günler iş durumunuza göre değişkenlik gösterir.

Tam iyileşme olana kadar bölgeye epilasyon, ağda uygulamaları yapılmamalıdır. Dikişler tamamen iyileşmeden havuza denize girilmemelidir.

Çalışmıyorsanız bol bol dinleniniz, ne kadar dinlenirseniz o kadar sorunsuz iyileşirsiniz. Her gün banyo yapabilirsiniz. Kitap okuyup, netflix izleyebilirsiniz.

Çalışıyorsanız ve yaptığınız iş kendi işiniz ise, gecikmeden işe dönmek zorundaysanız 5. Gün işe başlayabilirsiniz.

Yasal olarak 10 güne kadar istirahat verebiliriz. 10 gün sonra işe başlamanızda sakınca yoktur.

Ne kadar dinlenirseniz o kadar sorunsuz iyileşirsiniz. Her gün banyo yapabilirsiniz. Kitap okuyup, netflix izleyebilirsiniz. Çalışıyorsanız ve  gecikmeden işe dönmek zorundaysanız 5. Gün işe başlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir