labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Klitoris Estetiği Kimlere Yapılır?

labioplasti.com.tr sitesi klitoris estetiği kimlere yapılmaz yazısı tema görseli
  • 06/02/2022

Bu konuyu yasal zeminde değerlendireceksek, klitoris estetiği 18 yaşının üzerinde herkese yapılabilir. Yalnız, 18 yaş reşit olma yaşı olsa da cinsel kimlik, cinsel olgunluk, kendine güven faktörlerinin gelişimi için çok belirgin bir sorun yoksa 24 yaşına kadar klitoris estetiği, labioplasti gibi estetik işlemlerin ertelenmesi uygun olacaktır (bkz. Klitoris Estetiği Kimlere Yapılmaz)

Dünyanın önde gelen tıp dergilerinden Lancet’de yapılan bir araştırma sonucunda da ergenlik döneminin artık  10-19 yaşları arasında değil 10-24 yaşları arasında yaşandığı ifade edilmektedir. 

Klitoris estetiği için evli, bekar, ya da cinsel olarak aktif olmaya gerek yoktur. Kızlık zarının bulunduğu bölge klitoris estetiği yapılacak yere uzak mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle, klitoris estetiği sırasında kızlık zarının zarar görme ihtimali yoktur.

 

18 yaş reşit olma yaşı olsa da cinsel kimlik, cinsel olgunluk, kendine güven faktörlerinin gelişimi için çok belirgin bir sorun yoksa 24 yaşına kadar klitoris estetiğinin ertelenmesi uygun olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir