labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu
labioplasti.com.tr sitesi labioplasti sonrası yazısı tema görseli
  • 06/02/2022

Servis Süreci

Spinal anesteziyi tercih etmeniz durumunda labioplasti sonrası servis süreci boyunca en az 3-4 saat hiç ağrı hissetmeyeceksiniz. Ayaklarınız hareket etmeye başladıktan 30 dakika sonra yanma şeklinde bir ağrı hissedeceksiniz ve bu ağrıyı ilaçlarla keseceğiz. Labioplasti ameliyatından sonra hissedeceğiniz ağrı aşırı ve sizi üzecek düzeyde olmayacak. Ameliyattan çıktıktan hemen sonra su içebilirsiniz, 2 saat sonra yemek yiyebilirsiniz. Ayaklarınızı hareket ettirdikten sonra yürümeye başlayacaksınız. Sizden her saat başı 10 dakikalık buz uygulaması yapmanızı isteyeceğiz. Bu uygulama labioplasti sonrası iç dudaklarda gelişebilecek şişliği önlemek için gereklidir. 10 dakika buzu uygulayıp 1 saat ara vermeniz ve bunu mümkün olduğunca tekrarlamanız şişlikleri önleme açısından bize yardımcı olacak. 

Labioplasti sonrası servis süreci döneminde nadir de olsa komplikasyon gelişebilir. Bunlar baş dönmesi, bulantı, kusma, kanamadır. Daha ayrıntılı bilgi için labioplasti komplikasyonları yazımı okuyabilirsiniz. 

Baş dönmesini önlemek için sıvı replasmanı, bulantı kusmayı önlemek için sıvı replasmanı ve antiemetikler kullanmaktayız. 

Postspinal başağrısı labioplasti sonrası servis süreci esnasında gelişmez.

Labioplasti günübirlik bir ameliyattır, ameliyattan 12 saat sonra eve gidebilirsiniz ama yine de ameliyat sonrası 1 geceyi hastanede geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü erken dönemde yolculuk yapıp, arabaya binip, öne eğilip, aşırı hareket etmeniz halinde postspinal baş ağrısı gelişebilir. 

Spinal anesteziyi tercih etmeniz durumunda odaya alındıktan sonra en az 3-4 saat hiç ağrı hissetmeyeceksiniz. Ayaklarınız hareket etmeye başladıktan 30 dakika sonra yanma şeklinde bir ağrı hissedeceksiniz ve bu ağrıyı ilaçlarla keseceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir