labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Kızlık Zarı Kanaması

labioplasti.com.tr sitesi kızlık zarı kanaması sayfası tema görseli
  • 15/11/2018

Evlilik öncesi cinselliğe karşıyım, kızlık zarı kanaması benim için çok önemli, kanamaması durumunda çok zorda kalırım, benim kendimi karşı cinse ve aileme ıspatlamam lazım tarzında bir görüşe sahipseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. 

Bir kadının, bir geç kızın bizim kültürdeki ülkelerde kızlık zarı ile ilgili endişeler duyması son derece normal bir durumdur. Çünkü ilk ilişkide kanama olmaması durumunda tatsız durumlar ortaya çıkmakta, ailesi bile bu kızımızın arkasında durmamaktadır. Hal böyle olunca kızlık zarı dikimi ile ilgili arayışlara girilmektedir.  

Daha önce cinsel birliktelik ya da genital bölgeye travma yaşamamış bir kişinin ilk cinsel ilişkisinde kanama olma olasılığı yaklaşık %80-90 civarındadır. Bu ne anlama geliyor “kızlık zari normal olsa dahi kanama olmayabilir, kızlık zarı esnese, yırtılsa bile kanama olmayabilir. 

Vajinal ıslanma yeterli ise, nazikçe vajene giriş yapılırsa kanama olmaması normaldir. Zaten aslında beklenen de budur. 

Yurtdışında genç kızlar cinselliğini daha özgür yaşadıkları için masturbasyon ile kızlık zarını esnetiyorlar ve bu durum da kanama ihtimalini zaten azaltıyor. Kültürel farklılıkları göz ardı edersek kadın cinselliğinde normal süreç bu şekilde ilerliyor. İlk ilişkide kızlık zarı kanaması olması beklentisi aslında %80 kanamaya sebep oluyor da diyebiliriz.

Hem erkek hem de kadın kanama olmasını istiyor. Erkek kadının daha önce başka bir kişi ile cinsellik yaşamadığını görmek istiyor, kadın da erkeğe daha önce kimse ile cinsel bir birliktelik yaşamadığını ıspatlamak istiyor. Zaten cinsel bilgileri de yetersiz olan bu çift tamamen hazırlıksız, hızlıca ilişkiye girmeye çabaladıklarında kızlık zarının esnemesine fırsat vermeden yırtılmasına sebep oluyorlar ve bu şekilde kanama oluyor. 

Vajinal ıslanma yeterli ise, nazikçe vajene giriş yapılırsa kanama olmaması normaldir. Zaten aslında beklenen de budur. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir