labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Klitoris Estetiği Kimlere Yapılmaz?

labioplasti.com.tr sitesi labioplasti kimlere yapılmaz tema görseli
  • 06/02/2022

Doğuştan klitoris hipertrofisi durumlarında çocukluk çağında klitoris küçültme ve belirsiz genitalya düzeltme ameliyatları yapılabilir. Klitoris üzerindeki prepüsyum fazlalığı nedeni ile estetik sebeplerle klitoris estetiği ameliyatı (hudoplasti) ise ergenlere, cinsel olgunluğa henüz erişmemiş kişilere yapılmaz. Bir önceki yazımda anlattığım gibi klitoris estetiği için de 23-24 yaşına kadar beklemenin uygun olacağını düşünüyorum. Ayrıca hastanın talebi yokken sırf eşi ya da erkek arkadaşı istiyor ya da hastanın kafasını karıştırdı diye klitoris estetiği yapılmaz. Klitoris estetiği acil ve hayati olmayan bir operasyondur. Bu nedenle tedavi edilmemiş şeker hastalığı, tiroid fonksiyon bozuklukları, psikiyatrik ilaç kullanımı, kan sulandırıcı ilaç kullanımı, yoğun sigara ve alkol alımı, uyuşturucu madde kullanımı gibi durumlarında klitoris estetiği operasyonunu erteliyoruz.

Labioplasti ameliyatı için cinsel olarak aktif olmaya gerek yoktur. Labioplasti sırasında kızlık zarının zarar görme ihtimali yoktur.

 

Hastanın  talebi yokken, sırf eşi ya da erkek arkadaşı istiyor ya da hastanın kafasını karıştırdı diye klitoris estetiği yapılmaz. Klitoris estetiği hudoplasti olarak da isimlendirilir. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir