labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Labioplasti Sık Sorulan Sorular

Evet, labioplasti ameliyatı geçirmiş olmak normal doğuma engel değildir. Labioplasti ameliyatında labiumlar küçültülür, labioplasti operasyonu doğum kanalı ile ilgili bir işlem değildir.

Asla, labioplasti ameliyatı sonrası his kaybı yaşanmaz. Hatta yapılan çalışmalar labioplasti operasyonu sonrası klitoris çevresindeki gereksiz dokuların eksiltilmesi nedeni ile ilişkiden alınan zevkin arttığını, orgazmın daha kolay hale geldiğini göstermektedir.

Genital bölge estetiği konusunda deneyimli bir doktor labioplasti olduğunuzu belki anlayabilir. Onun dışında doğru kişilere labioplasti ameliyatı olmuşsanız, ameliyatınızda ciddi bir komplikasyon gelişmemişse, komplikasyona dair izler yoksa labioplasti olduğunuz anlaşılmaz.

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ameliyattan 6 hafta sonra olabilir. Tam iyileşme olmadan ilişkiye girmeniz halinde dikişlerde ve iyileşme bölgesinde açılmalar olabilir, enfeksiyon riski artar. Bu nedenle labioplasti sonrası erken dönemde cinsel ilişki önermiyoruz.

Tam tersine labioplasti sonrası ilişkide alınan hazda artış olur. Bunun sebebi, labioplasti sonrası özgüvenin artması sonucu ilişkideki konsantrasyon artışı ve klitorisin üzerini örten fazla dokunun azaltılması sonucu klitorisin daha kolay uyarılabilir hale gelmesidir.

Evet yapılabilir, aynı seansta hem labioplasti hem klitoris estetiği (klitoral hood reduction) hem dış dudak estetiği (labium majus plasty) hem de vajina daraltma (vajinoplasti) yapılabilir.

Evet yapılabilir. Labioplasti ameliyatını yaptığımız bölge ile kızlık zarına uzaktır. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermez. O yüzden bakire kızlarda labioplasti güvenli bir şekilde yapılabilir.

Hayır olmaz, labioplasti ile fazla dokunun alındığı yerde yeniden doku büyümesi ve iç dudaklarda sarkma görülmez.

Labioplasti ameliyatında iyileşme süreci genellikle ilk 4-6 haftada tamamlanır. Dikişler 2-3 hafta içerisinde erir ve dökülür. İyileşme döneminde kaşıntı olması normaldir. İlk günlerde ameliyat yerinde ödem bulunur, buz uygulaması ile azaltılabilir. Labioplasti ameliyatının ilk günlerinde şiddetli olmayan lekelenme tarzı küçük kanamalar görülebilir. Dikiş bölgesinde aşırı ödem, şişlik, şiddetli ağrı, yoğun kanama ve kötü kokulu akıntı olması önemlidir. Bu belirtiler dikişlerde açılma, hematom ve enfeksiyon gibi bir komplikasyon belirtisi olabilir.

Labioplasti dikişleri genelde alınmaz, çünkü kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanırız. Bu nedenle dikiş alınması işlemi için yeniden kliniğe gelinmesi gerekmez. Ama nadiren de olsa dikişlerin düşmesinde gecikme olursa iz kalmasını engellemek için bazen dikiş almak gerekebilir.

Labioplasti ameliyatından sonra 6 hafta kadar havuza denize giremeyeceğiniz için kış aylarını tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Labioplasti operasyonunu adetliyken yapmak enfeksiyon riskini artıracağı için doğru değildir. Mümkünse adet bittikten hemen sonraya planlamak uygun olacaktır.

labioplasti.com.tr sitesi dr eser ağar ayakta

Merak Ettiğiniz Konular İçin

Formu Doldurabilirsiniz