labioplasti.com.tr sitesi ana sayfa header dr eser ağar logosu

Klitoris Estetiği Nedir?

labioplasti.com.tr sitesinde klitoris estetiği nedir sayfasının tema fotoğrafı
  • 06/02/2022

Klitoris Nedir?

Klitoris kadın genital bölgesinin ve cinsel yaşamının en önemli organıdır. İç dudakların üst kısımda birleştiği yerde bulunur. Klitoris çok sayıda sinir ucuna sahiptir ve çok hassastır. Hassas olması sebebi ile korunaklı olmalıdır. Bu nedenle üzeri prepüsyum (preputium) adı verilen ince bir cilt tabakası ile örtülüdür.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Nedir?

Klitoris çevresindeki fazla cilt dokusunun azaltılması ve yerinin değiştirilmesi işlemlerine klitoris estetiği, klitoroplasti, hudoplasti, clitoral hood reduction isimleri verilir. Hudoplasti zannedildiği gibi klitorisin küçültülmesi değildir.  

Klitoris Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Mayo ve bikini giyerken genital bölgenin dışarıdan belli olmasını istemeyen herkese klitoris estetiği yapılabilir. Klitoris labioplasti operasyonu için de çok önemlidir. Çünkü labioplasti operasyonu sırasında müdahale edilmezse klitoris göreceli olarak çıkıntılı görünebilir ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkabilir. İç dudaklar büyük ve hacimli ise çoğunlukla prepüsyum dokusu da genellikle fazla, kırışık ve sarkık olur.

Labioplasti yapıp da klitoris estetiği gerekmeyen vaka sayısı çok azdır. Bu sebeple labioplasti yapacak olan jinekoloğun aynı zamanda klitoris ve çevresindeki dokuya ve anatomiye son derece hâkim olması önemlidir.

Labioplasti yapılmadan sadece klitoris estetiği yapılması mümkün müdür? Evet mümkündür. Klitoris büyükse, üzerindeki doku ilişkide zevk almaya engel oluyorsa, doğumlarda meydana gelen yırtıklar ile formu ve şekli bozulmuş ise yapılabilir ve genital bölgeye daha estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleriz.

Klitoris Estetiği Kimlere Yapılmaz?

Klitoris estetiği 18 yaşından küçüklere yapılmaz. Ayrıca prepüsyum dokusu çok ince ve kısa ise, operasyon sonrasında klitoris açıkta kalacak ise asla yapılmaz.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Sadece klitoris estetiği yapılacaksa lokal anestezi tercih edilebilir. Labioplasti ile birlikte yapılacaksa spinal anesteziyi tercih etmek daha doğru olacaktır. Hasta litotomi pozisyonunda masaya alınır ve çıkarılacak olan prepüsyum dokusu klitorisin iki yanında kalem ile işaretlenir. Radyofrekans cihazı ile fazla olan deri dokusu çıkarılır. Dış dudaklar klitorise doğru yaklaştırılır ve klitoris dış dudaklar arasında kamufle edilir. Klitoris aşağı doğru sarkık ve asimetrik ise yukarı çekilerek ya da simetri sağlanarak sabitlenebilir.

Klitoris Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Bu operasyonun iyileşme süreci labioplastiden daha hızlıdır. Çünkü ıslak bölgeden nispeten uzakta yer almaktadır. Ameliyat sonrasında belirgin bir ağrı olmaz. Her tuvalete gittikten sonra sizlere verilen batikon ile dikişlere pansuman yapmanız yeterli olacaktır.

Labioplasti yapıp da klitoris estetiği yapmadığımız vaka sayısı çok azdır. Dolayısı ile labioplasti yapacak olan uzmanın aynı zamanda klitoris ve çevresindeki doku anatomisine son derece hakim olması gereklidir.

Klitoris Estetiği Fiyatı Nedir?

Klitoris estetiği labioplasti ile birlikte yapılacaksa ayrıca fiyatlandırılmaz. Ancak tek başına yapılacaksa farklı bir şekilde fiyatlandırılır. Sizlere verilecek fiyat paket fiyattır. Bu fiyata, ameliyat öncesi yapılması gerekli tahliller, hastane yatış ücreti, refakatçi ücreti, ameliyat ücreti, ameliyattan sonraki 2 ay süre ile kontrol muayeneleriniz dahildir. Taburcu olduktan sonra kullanmanız gereken ilaçlar ücrete dahil değildir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği sitede fiyat bilgisi paylaşamamaktayız. Fiyat bilgilerimizi gizli değildir. Klitoris estetiği fiyatı hakkında bilgi almak isteyen hastalarımız aşağıdaki formu doldurabilir, ya da 0 212 728 63 61 numaralı telefondan direkt bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir